Zaczynają się przedwakacyjne dylematy tych osób, które przed wyjazdem chcą wymienić auto. Ojcowie rodzin wiedzą, że najlepiej kupić samochód kombi ze względu na pojemność jego bagażnika i wygodne, przestronne wnętrze. Jednak w każdym mężczyźnie tkwi trochę chłopca i trudno mu zrezygnować z odrobiny zabawy – z samochodu sportowego. Wielu producentów próbuje te cechy z lepszym lub gorszym efektem połączyć.

Na przykład peugeout 307 ze skrzynią biegów i silnikiem 1,6, renault megane gt 220 oraz seat leon w wersji cupra to rodzinne kombi w wersji sportowej z dużym komfortem zawieszenia.

silnik auta 307

Silniki sportowe dają możliwość przyspieszenia do setki w 7,6 sek do setki i samochód lepiej trzyma się drogi na zakrętach. Każdy z tych modeli ma możliwość przejścia na sportowy tryb jazdy ponieważ moc silników z turbodoładowaniem jest dużo większa niż w zwykłych samochodach osobowych. Co ciekawe przyspieszenie i moc silnika jest niewiele słabsza przy maksymalnym wypełnieniu bagażnika. Testy przeprowadzane na torach wyścigowych wykazały także że mimo maksymalnego dopuszczalnego obciążenia również przy szybkim pokonywaniu zakrętów z pełnym obciążeniem kierowca nie miał kłopotów ze sterownością.